SRBIJA U FINALU MUNDIJALITA PROTIV BRAZILA!

0

Fudbaleri Srbije igraće u finalu Svetskog prvenstva protiv Brazila za igrače do 20 godina! „Orlići“ su došli na korak od sna, pošto su u polufinalu posle velike borbe i produžetaka savladali vršnjake iz Malija sa 2:1, golom Ivana Šaponjića iz 101. minuta.

Izabranici Veljka Paunovića su partijama i ponašanjem na šampionatu na Novom Zelandu sve oduševili, pokazali kako se bori za nacionalni tim i vratili veru u fudbal, da znamo da ga igramo posle godina neuspeha.

„Orlići“ su već jednom savladali Mali, u grupnoj fazi Mundijalita kada je bilo 2:0, golovima Sergeja Milinković-Savića i Staniše Mandića. Pored uvodnog poraza od Urugvaja, redom su padali Meksiko za kraj grupne faze, a potom Mađarska posle produžetaka i SAD nakon dramatičnih penala.

I treći put zaredom morala je Srbija u produžetke. Odigrali su „orlići“ odlično prvih pola sata, poveli preko Živkovića posle sjajne akcije već u četvrtom minutu i onda je došlo do pada koncentracije i snage, što je fizički izuzetno spremni protivnik iskoristio da izjednači.

U dodatnih pola sata u junaka je izrastao Ivan Šaponjić, pogotkom u 101. minutu posle kornera za kraj senzacije zvane Mali i za Srbiju u velikom finalu.

Bajka je nastavljena i kraj, kakav god da bude, biće fenomenalan – u subotu od sedam ujutru protiv Brazila, koji je deklasirao Senegal sa 5:0.

Prethodni tekstU KIKINDI NI JEDAN OTAC NIKAD NIJE PRISUSTVOVAO POROĐAJU SUPRUGE
Sledeći tekstJANKOVIĆ: PROPUSTI MUP-A, MINISTARSTVA ODBRANE, VBA A GAŠIĆ GOVORIO NEISTINU