JAGODINA IZGUBILA OD NIŠLIJA

0

Nišlije su u 26. kolu Superlige uspele da brzim golovima Saše Marjanovića i Radoša Bulatovića osigurala selidbu tri boda na Čair. U Jagodini 2:1 za goste sa juga Srbije.

Prevagu je donela nadmoć Reala sa Nišave prilikom prekida. Već u petom minutu nije se najbolje snašla odbrana Jagodine je na jednu ubačenu loptu, iskusni Marjanović je to umeo da kazni. Već u 11. se našao i u ulozi asistenta pošto je iz kornera gađao Radoša Bulatovića u trepavicu, a ovaj duplirao prednost gostiju.

Sigurna prednost dozvolila je Radničkom da povuče ručnu i umrtvi igru kako to ume samo ekipa Milana Rastavca, pa Jagodina, iako je utisak da danas nije razočarala, dugo nije uspevala da uprkos zalaganju pronađe način da naudi rivalu. Međutim, Radnički se previše uljuljkao u komfornu zonu, pa je Uroš Nikolić u 71. minutu uspeo da prvo pobegne Milošu Petrović i naterao ga da skrivi najstrožu kaznu da bi potom sa bele tačke sam i smanji zaostatak na 1:2.

U 83. minutu identična situacija i na drugom kraju terena, Aleksandar Filipović je oborio Marka Mrkića, ali je Lazar Tatić odbranio udarac Petra Đuričkovića koji je mogao da finišu utakmice oduzme svaku draž. I bez njega, ipak, Jagodina nije uspeoa, pa se Radnički pevajući vratio za Niš. Sada sa 41 bodom za pasom koliko uz meč manje ima i Čukarički. Borac je samo dva koraka ispred.

Niš čeka Evropu. Samo da klupski čelnici nađu novac da isplate dugovanja…