IVIĆ: ZASLUŽENA POBEDA RADNIČKOG

0

Rukometašice Radničkog iz Kragujevca osvojile su Kup Srbije pobedivši u finalu Jagodinu, u hali „Jezero“, rezultatom 26:18 (16:6) i tako dobru sezonu zaokružile duplom krunom.

Izabranice trenera Aleksandra Radosavljevića održale su čas rukometa i pokazale da su, iako oslabljene, najbolji tim u Srbiji.

Strateg Kragujevčanki maestralno je postavio taktiku, tako da je Jagodina do 22. minuta postigla samo tri gola (11:3). Do tada je golman Jovana Risović odbranila četiri penala i 10 šuteva. Najveću prednost domaće rukometašice imale su na poluvremenu, „plus 10“ (16:6), a u drugom delu susreta Jagodinke su pokušale da se približe. Međutim, Biljana Balać i devojke nisu to dozvolile.

Pored Jovane Risović, koja je zabeležila 20 odbrana, briljantno veče imala je Anđela Janjušević koja je postigla 14 golova.

Najbolja igračica turnira bila je Jovana Risović, koja je dobila ček na 20.000 dinara iz ruku selektora ženske rukometne reprezentacije Srbije, Saše Boškovića. Siniša Lazić, potpredsednik Rukometnog saveza Srbije uručio je plaketu Stevanu Popovu, legendarnom sudiji, danas kontroloru, koji posle duge domaće i internacionalne karijere otišao u rukometnu penziju.Pobedniku ekipu Radničkog pripao je ček na 100.000 dinara, dok je poraženom timu Jagodini uručen ček od 40.000.

– Zaslužena pobeda Radničkog. Utakmica je imala neplanirani tok za mene. Neplanirano smo promašili četiri penala. Uzeo sam dva tajm-auta, ali nisu pomogla. Na poluvremenu sam rekao devojkama da daju sve od sebe, ali bila je to velika razlika i nismo stigli da se približimo i pokušamo da preokrenemo rezultat – rekao je Zoran Ivić, trener Jagodine.

Aleksandar Radosavljević, trener Radničkog, istakao je da je njegov tim ovom utakmicom pokazao da je najbolji u Srbiji.

– Mislim da smo dostojno reprezentovali ženski rukomet u Evropi, Srbiji i grad Kragujevac. Čestitam devojkama i svim ljudima u klubu na velikom uspehu i osvajanju duple krune. Znali smo kvalitet Jagodine, ali pokazli smo da kada je najpotrebinije bez tri igračice iz prve postave, smo najbolji u Srbiji – zaključio je Radosavljević.

Jagodina – Radnički 18:26 (6:16)

Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 600. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Jagodina 7(3), Radnički 8 (8). Isključenja: Jagodina 8, Radnički 6 minuta.

JAGODINA: Milanović, Radojević 5, Vasić 3, Matić 4, Jevtić, K. Georgijev (7 odbrana), Stefanović, Kukić 3, Oljača (2 odbrane), Glišović, Radović, T. Geogrijev 3.

RADNIČKI: Stajković, Prijović 3, Kevrešan-Mačužić, Radosavljević 4, Begović, Milošević 2, Tošović, Ristić, Balać 1, Stanisavljević, Risović (20 odbrana), Dukić 1, Samailović, Danilović 1, Janjušević 14.