PRIJATELJSKA UTAKMICA U JAGODINI: JAGODINA – MLADOST (L) 3:2(0:1)

0

Gledalaca: 50. Sudija: Borko Mijajlović(Jagodina). Strelci: Djurić u 47, U. Nikolić u 68. i Arsenijević u 89. za Jagodinu, a Živadinović u 34, Adamović u 78. minutu za Mladost.

JAGODINA: Đ. Nikolić, Živanović, Ilić, Mijatović, Martinović, Stoicev, Varajačić, Mitošević, Popara, Šušnjar, Jovančić. Još su igrali: Antonijević, Samuel, U. Nikolić, Janković, Mihailović, Djurić, Arsenijević, Mihajlović, Gašić, Ivanović, Milošević, Djekić, Kuzmanović.

MLADOST: Krznarić, Zonjić, Golemić, Otašević, Nenadić, Ahčin, Gavrić, Djordjević, Radin, Jovanović, Živadinović. Još su igali: Latinović, Radukić, Tešić, Gašić, Došen, Jovanović, Adamović, Milosavljević, Evgenij.

Pauzu u prvenstvu fudbaleri Jagodine i Mladosti iz Lučana su iskorisili za prijateljsko odmeravanje snaga.Iako se radilo o prijateljskom susretu, fudbaleri oba tima igrali su punom snagom. Gosti su bili bolji u prvom a Jagodinci u drugom poluvremenu.

Na početku 11. minuta Živadinović je, iz slobodnog udarca sa 20 metara po sredini gola, uzdrmao prečku, Na drugoj strani iz lepe pozicija Šušnjar je šutirao traljavo. U 24. minutu siguran gol je sprečio sjajnom intervencijom golman gostiju Krznarić. Jovančić je lepo uposlio Šušnjara po desnoj strani, on je preciznim pasom pronašao Martinovića koji je šutirao sa sedam matara iz prve ali je golman gostiju bio na visini svog zadatka. Četiri minuta kasnije Šušnjar je lepo centrirao sa desne strane, Jovančić je šutirao volejom u padu sa desetak metara ali je bio za malo neprecizan.

Igrao se 34. minut kada je Gavrić šutirao sa 25 metara, Nikolić je kranjim naporom zaštitio svoju mrežu. Lopta je došla do Radina po levoj strani, usledio je povratan pas do Živadinovića koji je sa sedam metara lako loptu prosledio u mrežu – 0:1.

Sjajnu šansu za izjednačenje imao je Stoicev u 40. minutu. Varjačić je idelano centrirao sa desne strane, Stoicev je sa 8 metara šutirao glavom ali je lopta preletela tik iznad prečke. Pred odlazak na odmor Saša Jovanović je uposlio Nenadića koji je, medjutim, sa leve strane bio neprecizan.

U 48. minutu Djurić je dobio loptu na 16 metara, usledio je šut iz okreta i mreža gostiju se zatresla – 1:1.

Tekao je 63. minut kada je Djekić dugačkom loptom pronašao po levoj strani Mihailovića, koji je nabacio loptu na glavu Arsenijeviću, medjutim usledio je mlak udarac i golman Krznarić je lako uhvatio loptu.

U 68. minutu gol Jagodine za aplauze. Uroš Nikolić je posle duplog pasa sa Arsenijevićem, zaobišao istračalog Krznarića i izašao sam ispred gola gostiju i lako ubacio loptu u praznu mrežu – 2:1. Dva minuta kasnije Nikolić je izveo slobodan udarac sa desnog roga šesnaesterca gostiju, ciljao je levi ugao ali Krznarić je taj udarac zaustavio.

Igrao se 78. minut kada se Tešić kao tane probio po desnoj strani, kada je bio na ivici peterca prosledio je loptu do Adamovića koji je sa dva metra prosledio u mrežu.

Nemanja Arsenijević se upisao u strelce u 89. minutu posle brze akcije Jagodina. Igor Ivanović je lepo srevirao loptu Arsenijeviću koji je preciznim udarcem sa 14 metara pogodio levi donji ugao za konačnih – 3:2