ZVEZDA PONOVO POBEDILA U JAGODINI

0

STRELCI: 0:1 – Lazović u 15, 0:2 – Katai u 26, 1:2 – Šušnjar u 61, 2:2 – Jovančić u 65, 2:3 – Lazović u 79. minut.

STADION: Gradski u Jagodini. GLEDALACA: 6.500. SUDIJA: Aleksnadar Vasić (Novi Žednik)7. POMOĆNICI: Vladimir Jovanović (Čačak)7, Matija Olajoš Nađ (Subotica)7. ŽUTI KARTONI: Djurić, Mihajlović (Jagodina), Cvetković, Jovanović, Katai, Stojanović, Parker (Crvena zvezda). CRVENI KARTON: Mitošević (Jagodina) po završetku utakmice.

IGRAČ UTAKMICE: Darko Lazović (Crvene zvezda)8.

Zoran Milovanović

Derbi u Jagodini imao je nesvakidašnji tok. Jagodina je u prvih 10 minuta imala čak tri prilike (dve stoprocentne), nije ih iskoristila. Na drugoj strani Lazović je realizovao kontru, Kataji bio precizan sa 16 metara i gosti su došli do velike prednosti. U nastavku najpre je Parker bio neprecizan sa bele tačke, a potom za svega 4 minuta Jagodina je anulirala naizgled ubedljivu prednost Crvene zvezde golovima Šušnjara i Jovančića. Ali za nastavka tradicije(osmi uzastoni trijumf Crvene zvezde u Jagodini) i topljednje minusa u odnosu na vodeći Parizan pobrinuo se Darko Lazović: Jagodina – Crvene zvezda 2:3.

Fudbaleri Crvene zvezde su od prvog minuta krenuli sa napadima. Medjutim, prvi su pripretuli Jagodini. Djurić je u 3. minutu šutirao sa roga šesnaestarca sa desne strane ali je bio neprecizan.

Na početku 8. minuta Martinović je pronašao usamljenog Savkovića, koji je primio loptu na 16 metara od gola, načinio korak, dva i šutirao po zamlji, ali je lopta otišla kraj leve stative. Bila je to sprocentna šansa. Novu šansu Jagodina je imala na početku 10. minuta kada je Djurić sa desne strane centrao a Savković je ponovo bio neprecizan.

Izveli su crno-beli akciju za aplauze u 13. minut kada je Parker, propustio loptu Andjelkoviću, usledio je centaršut levog beka gostiju ali i sigurna intervencija Perića. Dva minuta kasnije gosti su kaznili kiks Vuka Mitoševića i poveli.

Jagodina je novu priliku imala u 18. minutu kada je Đurić nabacio loptu sa desne strane, Martinović je šutirao iz prve. Rajković je bio nesiguran, kratko je odbio loptu koju je u polje izbacio Jovanović.

Iako su momci u crveno-belim dresovima od 26. minuta vodili sa 2:0, igali su kao da nemaju veliku prednost u svoju korist. Na isteku 31. minut Lazović se kao vihor probio po desnoj strani, sa ivice šensjnetarca pokušao je da uposli Parkera ali do lopte je pre došao Mihajlović i tako otklonio opasnost ispred svoga gola.

Sjajnu priliku da dovede goste u vodjstvo od 3:0 imao je Orlandić u 40. minutu. Kartai je bio srušen na 25 metara od gola Jagodine, medjutim lopta je došla do Orlandića što je sudija Vasić odlično uočio i nije zaustavio igru. Medjutim, Orlandić je sa 13 metara šutirao visoko preko gola. Minut kasnije Ristić je odlično uposlio Orlandića ali je golman Perić pre stigao do lopte i na taj način otklonio opsanost. Na drugoj strani Jovančić nije uspeo da se izbori za poziciju za šut, odnosno njegov udarac je izblokiran, lopta je došla do Lepovića koji je uputio lep centaršut ali se istakao golman Rajković.

Na isteklu 46. minutalotu je primio Andjelković u šensnetarcu Jagodine, Đurić ga je faulirao s ledja a sudija Vasić je bio blizu mesta dogadjaja i odmah pokazao na belu tačku i žuti karton Djuriću. Najstrožu kaznu izveo je Parker tako što je loptu poslao nebu pod oblake. Parker je priliku da se iskupi imao je nekoliko minuta kasnije, kada je sa loptom ušao sam u šesnnetarac Jagodine ali se spetljao i pao i tako propustio idelnu priliku gol.

U 53. minutu Lepović se lepo probio polevboj strani, centriranu lopti Savković je u padu prosledio ka golu Zvezde ali ona je otišla u naručje dobro postavljenog Rajkovića. Nešto kasnije na drugoj strani Lazović je sjanno cnetrirao sa desne strane, ali se istakao Parić koji je rukama u padu loptu izbacio izvan svog šesnenstarca.

Hladna tuš za fudbalere u ,,crveno-belim“ dresovima u 61. minutu nije ostravio traga u igri gostiju. Dva minuta kasnije Stojanović je odlično šutirao ali je bio za malo neprecizan. Medjutim, u 65. minutu domaći fudbaleri u plavim dresovima su došli do izjednačenja. Jovančić je bio strelac ali je posle samo minut, dva mora iz igre zbog povrede uz, naravno, gromki aplauz.

Martinović je dobro zagrejao dlanove golmana Rajkovića. Šutirao je sa 20 metara u 73. minutu ali je golman Zvezde krajnim naporom loptu izbacio u polje.

Parker je u 90. minutu propustio priliku da otkloni sve nedoumice oko pobednika. Kratko odbijenu loptu od strane Perića nije uspeo da sprovede u mrežu. U poslednjim trenucima Jagodian je imala priliku za izjednačenje. Medjutim, Djurić je iz slobodnog udarca sa 20 metara po sredini gola loptu je uputiio u živi zid.

Z.M.

RISTIĆ UMESTO KOVAČEVIĆA

(Ne)očekivano trener Crvene zvezde Nenad Lalatović dao je šansu mladom i talentovanom zadnjem veznom igraču Mihajlu Ristiću, dok je standardni prvotimac Aleksandar Kovačević utakmicu pratio sa klupe. Treba istaći da je Džouš Parker igrao po levoj strani, dok je Katai igrao u sredini, dok je najistureniji napadač bio Orlandić.

U timu nije bilo ni standardnog štopera Sava Pavićevića koji nije ni doputovao u Jagodinu jer je bolestan. Umesto njega igrao je talentovani Vukašin Jovanović.

APLAUZI RAJKOVIĆU

Kada je oficijalni spiker Nenad Nedeljković, prilikom čitanja sastava ekipa, pročitao ime kapitena Crvene zvezde Predraga Rajkovića, na Gradski stadiion u Jagodini čuo se aplauz, ne samo zvezdaša već i navijača domaćeg kluba čiji je Rajković bio ljubimac.

KARTE ISPOD CENE

Crvena zvezda je osmi put gostovala u Jagodini od kako je tim iz grada na Bleici superligaša. Osmo gostovanje privuklo je najmanju pažnju. Na stadionu je bilo svega 6.500 gledalaca. Mada su pre utakmice kolale razne priče: od onih da su sve krate razgrabljene do podatka da je prodato svega 4.000 ulaznica. Zanimljivo je istaći da je jedan navijač Jagodine, nedaleko od stadiona, ulazincu za zapad nudio ispod cene, za svega 400 dinara!

Prethodni tekstBIVŠI DIREKTOR RUDNIKA PONOVO U PRITIVORU, ZBOG UTICAJA NA SVEDOKE