„Župa 54“ porazila Jagodinu

0

Župa 54 je u svojoj hali u Aleksandrovcu dočekala ekipu Jagodine i posle velike borbe slavila pobedu rezultatom 28:27 (12:9), prenosi Rukometni žurnal.

Iako su „Ćurani“ imali želju za povratkom u Super B ligu, to je sada jako teško jer za prvoplasiranom ekipom Mačve zaostaju čak 8 bodova.

Župa 54 i Jagodina se dobro poznaju od prošle sezone jer su igrali u istoj grupi u Super B ligi. Ovoga puta mnogo bolje je startovala ekipa Nenada Markovića i na odmor nosi 12:9.

Tokom celog drugog poluvremena su domaći održavali prednost a u 52. minutu je ponovo Jagodina zapretila (25:24). U 56. minutu „Ćurani“ dolaze do prednosti (26:27) i tu se zaustavljaju dok domaćin postiže 2 gola i slavi veliku pobedu 28:27.

Kod domaćina je Nemanja Nakić upisao 9 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Kod gostiju isto toliko je puta pogađao Luka Božanić.