TABANE 1970 – OZREN 3:2 (2:1)

0

SRPSKA LIGA – ISTOK

Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Mitrović (Pirot)8. Strelci: Arsić u 35, Ivić u 44. i Stamenković u 58. za Tabane 1970, a Mladenović u 40. i Jankvoić u 55. minutu za Oztren. Žuti kartoni: Knežević (Tabane 1970), Mijajlović, Majkić, Paris(Ozren).

TABANE 1970: Bavić 6,5, Stojković 7,5, Urošević 6,5(od 65. Vasov 7), Knežević 7, Miladinović 7, Grujić 7, Stoicev 6,5(od 72. Marinković -), Cvetković 7, Ivić 8, Arsić 7(od 69. Kovačević 7), Stamenković 8.

OZREN: Ivkiović 7, Janković 7(od 87. Urošević -), Majkić 7,V. Stanković 6,5, Paris 7, Mijajlović 7, Kovačević 6(od 85. N. Stanković -). Stojanović 6,5(od 38. Penčić 6), Vuković 6,5, Vujasin 7, Mladenović 7,5.

IGRAČ UTAKMICE: Ivić.

U obostrano otvorenoj igri, sa puno porilika, zaslužena pobeda Tabana 1970. Gosti su poripretili veću u 4. minutu kada je Mladenović tukao sa 17 metara a Babić krajnjim naporom loptu izbaciio u korner. Domaći su prvu oriliku imali u 19. minutu, Stoicev je šutirao a Ivković loptu skrenuo u korner. Minut kasnije, na pas Ivića, Arsić je šutirao sa 20 metara ali je lopta završila u naručju golmana Ozrena. U 32. minutu Stoicev je sa 16 metara tukao pored gola.

Igrao se 35. minut kada je centriranu loptu sa leve strane Ivić glavom spustio do Arsića, ovaj se sa loptom okrenuo i pogodio iskosa sa leve strane. Pet minuta kasnije Mladenović je šutirao sa reko 30 metara i pogodio desni donji ugao zatečenog Babića. Pred odlazak na odmor Stemanković je izveo slobodan udarac sa leve strane a Ivić glavom loptu sproveo u mrežu.

U nastavku prvu priliku imali su domaći: Stamenković je šutirao iskosa sa leve strane a Ivković skrenuo loptu u korner. U 54. minutu Mladenović je šutirao sa 18 metara a Babić krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Gosti su izjednačili na 2:2 u 55. minutu kada je Janković solo prodor po desnoj strani krunisao golom. Četiri minuta kasnije Ivić je makazicama sa korner linije vratio loptu do Stamenkovića kome nije bilo teško da iz peterca loptu prosledi u mrežu -3:2.

U 60. minutu Stoicev je šutirao iz peterca u dobro postavljenog Ivkovića. Istio igrač je u 68. minutu loptu nabacio sa desne strane a Stemnković nije uspeo iz blizine da nadmudri golmana Ozrena. U samom finišu Kovačević je dva puta bio u porilici. Oba puta golman gostiju je bio na visini svog zadatka i konačno u samom finišu Kovačević je iz slobodnog udarca bio za malo neprecizan.