Jagodinke povele sa 1:0 u finalu plej-ofa

0

Aktuelni branilac dvostruke uzastopne titule pravaka Srbije, rukometašice Jagodine povele su u finalnoj seriji plej-ofa savladavši ekipu Radničkog iz Kragujevca 30:26 (13:13). Jagodinke su bile oslabljene neigranjem Nataše Lovrić i Milice Raičević, praktično su te utakmicu odigrale bez izmena, sa povređenom kapitenkom Jelenom Gojković još sedam rukometašica, računajući i golmane, što pobedu čini još ubedljivijom i velinčastvenijom. Igračica utakmice Teodora Majkić. Priliku za revanš Radnički će imati u utorak, 1. Juna u 18 sati uz obezbeđen prenos na RTS 2, kada je na programu druga utakmica finalne serije u Kragujevcu.

Golmanka Radničkog Marijana Ilić je istakla da će njena ekipa raditi na ispravljanju greški narednih dana

-Teška utakmica za nas, imale smo dosta napornu nedelju, radile smo i spremale finalne mečeve. Ostaje nam da spremimo i još bolje odigramo drugu utakmicu u Kragujevcu, kazala je Aneta Adžić igračica Jagodine.

Rodoljub Kurandić trener Kragujevčanki je u analizi rekao da utakmica bila fer i korektna,teška i zahtevna, ali je najavio revanš meč i rečima da je ,,sve otvoreno i dalje”, odnosno da Radnički ide na pobedu.

-Mislim da su obe ekipe na izmaku snaga, skoro je jun, teška i duga sezona. Devojke daju maksimum, a to se održava na kvalitet, jer je izražena želja kod obe ekipe da se osvoji trofej. Možda previše greški nego što se očekuje, uspelimo koju grešku manje da napravimo. Idemo dalje, ova utakmica je iza nas, rekao je trener Jagodine Dragan Markov.

JAGODINA: Kostić, Adžić 5, Ćorović, Majkić 6, Bulatović 5, Vukčević 3, Lovrić, Jovanović, Raičević, Ašanin 4, Đurašinović, Stojanović, Gojković 7

RADNIČKI: Pojužina, Veličković 3, Bjelak 1, Stepanović 11, Nedeljković, Stošić 2, Blagojević, Hasanović, Vlašković, Stoiljković, Ilić, K. Petrović 6, Rašković, Agatunović 1, T. Petrović, Kolak 2

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena utakmica (13:13) dva rivala uz vođstvo domaćina sredinom tog dela igre sa tri gola i izjednačenja.

Drugo poluvreme na početku je obeležila rezultatska klackalica, ali od 45. minuta, stekao se utisak, da je na parketu  ostala samo jedna ekipa. Čvrsta odbrana i izuzetno brza tranzicija sa mnoptvom kontranapada Jagodinki doneli su pobednika prve finalne utakmice plej ofa. Rezultat je na kraju glasio 30:26.

U ekipi Jagodine najefikasnije su bile Jelena Gojković sa 7 i Teodora Majkić sa 6 pogodaka. Na drugoj strani istakle su se Katarina Stepanović sa 11 i Ksenija Petrović sa 6 golova.