JAGODINA – CRVENA ZVEZDA 33:16(18:10)

0

Dvorana: Jasa. Gledalaca: 1.000. Sudije: kolak (Kragujevac), Milošević (Jagodina). Sedmerci: Jagodina 4(2), Crvena zvezda 5(39. Isključenja: Jagodina 8, Crvena zvezda 4 minuta.

JAGODINA: Radosavljević, Milanović 5, Adega, Radojević, Bogdanović 1, Vasić 1, Matić 3(1), Jevtić 1, K. Georgijev 3 odbrane), Popović 6, Kukić 2, Oljača (11 odbrana, 2 sedmerca), Petrović, Radović 6, Glišović 2(1), T. Georgijev 5.

CRVENA ZVEZDA: Mančić 3, Gudžić 1, Djordjević 4, Djokić 1, Andjelković, V.Djordjević 1(1), Ležaja (5 odbrana), Sikimić, Sujić, Antonić, Karadinović 6(2), Vukliš (8 odbrana, 2 sedmerca).

Igračica utakmice: T%amara Georgijev (Jagodina).

Semafor: 3:2(6), 3:5(9), 9:7(17), 14:9(24), 24:10(35), 30:12(48).

Jagodinke su. prema očekivanjima, stigle do nove, ubedljive, pobede. Samo u prvih 15 minuta vodila se ranvopšravna borba. Jagodinke nisu najbolje otvorile utakmicu što su iskoristile gošće i u 9. minutu stigle do prednosti od dva gola (3:5). Ali, kako se bližio kraj prvog dela stvari su dolazile na svoje mesto. Kvalitet i iskustvo domaćih rukometašica presudno su uticale da se na odmor ode sa 8 golova prednostu u korist Jagodine. Treba istaći da su reprezentazivke Dijana Radojević i Kristina Georgijev prvi deo utakmice pratile sa klupe. Radojevićeva nije ulazila u igru ni u nastavku.

Na početku drugog poluvremena Jagodinke su bile nezadržive i posle serije od 6:0 bila je prisutna dilema sa koliko golova razlike će na krahju slaviti. U nastavku se razigrala potencijalna repreznetazivka Iavana Popović koja je postigla nekoliko efektnih golova i realiozovala skoro sve kontre. Sajajna u nastavku bila je i Katarina Radović, dok su kod gošći bolje od ostalih bile Sabina Karadinović i golman Darajana Vukliš.