Gradski stadion u Jagodini
Gledalaca 200
Sudija: Filipović Stefan iz Jagodine
Strelci: Milovanović u 36, Hristov u 68 i Pejčić u 83 minutu.
Fudbaleri Jagodine pobedili su generalnoj probi srpskoligaša Tabane 1970 rezultatom 3:0. Odlična uvertira plavih pred početak Prve lige Srbije koja počinje sledećeg vikenda i utakmice prvog kola protiv Radničkog iz Pirota na Gradskom stadionu. Utakmica je bila generalna proba i za Tabane 1970, koje borbu za bodove počinje takođe sledećeg vikenda.
Po veoma prijatnom vremenu za igru, obe ekipe pokazale su veliku borbenost, čvrstu igru sa dosta kvalitetnih poteza i veliki broj šansi. Prva šansa na utakmici viđena je u 18. minutu, posle dobre akcije Jagodine neprecizno šutira Milovanović. Igrao se 25. minut kao je šut oporobao Petronijević, međutim na pravom mestu golman Tabana 1970 Vasić. U 30. minutu utakmice u odličnoj šansi našao se Lazović napadač ekipe Tabane 1970, koji je presekao loptu i izašao jedan na jedan sa mladim golmanom Jagodine i reprezentativcem Srbije Milojevićem koji odlično interveniše i sprečava prednost Tabana 1970.
Prvi gol na utakmici u 36. minutu delo je napadača Jagodine Milovanovića, koji je odezeo loptu na 20 metara od gola protivnika, izašao ispred golmana Vasića i rutinski ga savladao.
 TABANE 2016
Šef stručnog štaba Jagodine Zoltan Sabo zamenio je na početku drugog poluvremena svih 11 igrača, dok je šef stručnog štaba Tabana 1970 Milanović Dragoljub zadržao istih startih jedanaest kao u prvom delu igre.
Igrao se 68.minut drugog poluvremena kada je viđena najlepša akcija na utakmici. Mladi Luka Ivanović odličnim dodavanjem proigrao je Igora Ivanovića,  a ovaj na petercu pronalazi Hristova koji postiže gola za prednost Jagodine od 2:0. Imali su igrači Tabana 1970 par dobrih pokušaja i šuteva ka golu Jagodine, pre sveh Ivaljanin, V. Petrović i Lazović. Tačku na ovu utakmicu stavio je Ivan Pejčić napadač Jagodine koji je pogodak postigao u 83. minutu posle centaršuta Hristova.
Jagodina: Milojević, Đorđević, Mijatović, Miladinović, Tomić (kap), Nedović, Tasić, S.Ristić, Petronijević, Milošević i Milovanović. Igrali su: Stamenković, Mirkailo, Đekić, I. Ivanović, L. Ivanović, M. Ristić, Ilić, Pejčić, Majdevac, Vučetić i Hristov.
Tabane 1970: Vasić, Vlajković, Živić, S. Ristić (kap), Stanić, Đ. Petrović, V. Petrović, Radosavljević, Lazović, Mićunović i Ivljanin.
Igrali su: Stanimirović, Milenković, Kovačević, Unković, Janušević, Glavčić, Dimitrijević i Frenklin.