PARTIZAN I ČUKA NA PRAGU FINALA KUPA SRBIJE

0

Fudbaleri Partizana sa obe noge su zakoračili u finale Kupa Srbije, takmičenje koje nisu osvojili od 2011. godine. Ekipa Marka Nikolića savladala je Jagodinu u Humskoj u prvom meču polufinala tog takmčenja, rezultatom 3:0. Strelci za lidera Superlige bili su Petar Grbić već u 3. minutu, Andrija Živković u završnici prvog poluvremena i Darko Brašanac u finišu meča.

Ukoliko se ne dogode veleobrti u revanšima, za pehar Kupa ove sezone boriće se Partizan i Čukarički. „Brđani“ su nešto ranije, takođe na svom terenu, pobedili Voždovac rezultatom 2:0. Upravo će se Partizan i Čuakrički sastati za vikend u okviru Superlige.

Utakmicu u Humskoj, pored sigurnog trijumfa crno-belih, obeležila je i proslava gola Petra Grbića, koji je obuvanjem druge leve kopačke „odgovorio“ premijeru Srbije Aleksandru Vučiću na opasku da „igrači Partizana imaju dve leve noge“. Grbić je već u trećem minutu efektnim darcem završio akciju u koprodukciji Šaponjića i Živkovića, i asistenciju potonjeg. Partizan je bolju igru materijalizovao i u 43. minutu preko Živkovića, do koga se lopta odbila pošto je pogodila Lazovića na centaršut Volkova, a omaleni ofanzivac je hitro sproveo u mrežu gostiju. Tačku na ovaj meč i ubedljivu pobedu stavio je Brašanac u 90. minutu.

Izvor: sportal.rs