Nova ekonomija: Rusija obustavila uvoz mesa od četiri srpske kompanije

0

Ruske vlasti donele su odluku da privremeno obustave uvoz mesa i mesnih prerađevina prozvedenih u kompanijama Matijević, Big bul fuds (Big Bull Foods), Zlatiborac i Karnerks (Carnex) zbog „ozbiljnih nepravilnosti“ uočenih tokom inspekcije, saznaje Nova ekonomija.

U odlukama ruske inspekcije od 21. i 22. maja, objavljenim na sajtu ove institucije, navodi se da je privremeno ograničenje na isporuku proizvoda četiri srpske kompanije uvedeno na osnovu inspekcijskog nadzora sprovedenog od 15. od 19. aprila. Privremena zabrana stupiće na snagu 4. juna.

Precizirano je i da će sve isporuke mesa i proizvoda koje budu krenule ka ruskom tržištu do 4. juna, moći da se sprovedu po uobičajenoj proceduri.

U ruskoj Federalnoj službi za veterinarski i fitosanitarni nadzor (Rosselkhoznadzor) su za Novu ekonomiju potvrdili da je 19 službenika ove institucije u aprilu izvršilo nadzor u šest srpskih kompanija za proizvodnju mesa, a da su „ozbiljne nepravilnosti“ utvrđene u četiri kompanije.

„Tokom inspekcije utvrdili su ozbiljne nepravilnosti u radu ove četiri kompanije. Zbog toga će počev od 4. juna biti uvedene privremene obustave uvoza proizvoda u Rusiju iz ove četiri kompanije“, precizirali su u Federalnoj službi za veterinarski i fitosanitarni nadzor Ruske Federacije.

U Karneksu su za Novu ekonomiju rekli da neprekidno obezbeđuje svojim potrošačima proizvode visokog kvaliteta stalnim preispitivanjem usaglašenosti tehnoloških postupaka sa industrijskim standardima, implementiranim sistemima kvaliteta i bezbednosti proizvoda i relevantnim pozitivnim propisima

U Zlatiborcu ocenjuju da im je ograničen pristup ruskom tržištvu zbog „nekoliko dodatnih veterinarsko-sanitarnih i normativno-tehničkih uslova koje je potrebno ispuniti“.

Agenciji Beta je u Ministarstvu poljoprivrede potvrđeno da su ruske vlasti privremeno obustavile uvoz mesa i mesnih prerađevina nekoliko srpskih kompanija, ali nisu naveli kojih.

Privremene zabrana uvoza trajaće, kako su rekli, 60 dana, a posle toga će kompanije, ako otklone nepravilnosti, nastaviti izvoz na rusko tržište.

(Beta, 05.31.2019)

Prethodni tekstSTUDENTI FPNJ ODRŽALI TRADICIONALNI KONCERT U BUDIMPEŠTANSKOM TEKELIJANUMU
Sledeći tekstPalma, Ivica i Luka Dačić obilaze Paraliju na motorima (Video)

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite komentar
Molimo vas da unesete ime