JAGODINA POBEDILA RADNIČKI

0

U premijernom meču nastavka prvenstva Prve lige Srbije fudbaleri Radničkog su na svom stadionu pred oko 2.000 navijača poraženi od ekipe Jagodine 0:1. Meč je bio veoma napet, sa dosta nervoze na terenu, ali su uprkos tome sudije odlično vodile meč. Odlučujući pogodak postignut je u poslednjem minutu nadoknade vremena. Strelac gola Dimitrijević.

Po oceni trenera gostiju Vladana Petrovića, prvo poluvreme pripalo je ekipi Jagodine, dok su u drugom apsolutnu dominaciju imali domaći fudbaleri, izabranici Marjana Živkovića.

-Želim da se zahvalim na gostoprimstvu i moram da kažem da bismo mi, s obzirom da se grčevito borimo za opstanak, bili prezadovoljni i jednim bodom, a kamoli sa sva tri, koliko smo, uz malo sreće na samom kraju meča, osvojili. Imamo težak raspored i ova pobeda nam je zlata vredna, naročito imajući u vidu da smo imali izuzetno jakog protivnika, ekipu Radničkog, koja nikako nije slučajno na trećem mestu na tabeli, koja ima i podršku divne publike u impozantnom broju za srpsku fudbal-kazao je trener Petrović.

Trener Belih Živković kazao je da nije naučena lekcija iz prvog meča u Jagodini, koji je takođe izgubljen minimalnim rezultatom.

-Mislim da smo tokom celog meča kontrolisali igru i tok meča. Utakmicu pre svega igra glava i razum,  a ne nekontrolisane emocije, jer tada onda sve ide u anargiju, i to nam se i desilo danas. Dozvolili smo svojom neopreznošću da u poslednjoj sekundi primimo gol, poklonimo bodove i sami sebi damo gol. To nam se desio i u Jagodini-kazao je trener Živković i dodao da raduje da su protiv dobre ekipe Jagodine, bivšeg superligaša, Beli stvorili dosta šansi.