KOŠARKA: DESETI PORAZ JAGODINE, POBEDA SMEDEREVA!

0

KOŠARKA: KLUPSKA LIGA SRBIJE

JAGODINA – SMEDEREVO 1953 67:76(18:19, 15:14, 19:23, 15:20)

Jagodina. – Dvorana: JASSA. Gledalaca: 600. Sudije: Nešković (Kraljevo), Milovanović (Beograd), Stošević (Niš).

JAGODINA: Dedijer, Djoković 18(4 as, 5 il, 5 sk), Simić 8(3 as), Ilić , Marković 8(4 sk), Radulović, Mirković 19(9 sk), Tijanić 3(4 sk), Nišavić, Filipović 9, Demčešćen, Kovačević 2.

SMEDEREVO 1953: Sarović, Lambić 4, Antić , Stevović 28( indeks 27, 5 il, 6 sk), Stojadinović 18(5 sk), Torbica, Ilić 10(8 sk), Nedeljković, Zdravković 10(7 il , 5 sk), Dabović 6(7 as), Kostić, Brsanović.

U prvom poluvremenu ravnopravna borba. Ekipe su se smenjivale u vodjstvu, ali ni jedna nije imala više od tri koša prednosti. Na veliki odmor ekipe su otišle sa, čini se, i najrealnijim rezultatom – 33:33.

Treća deonica počela je trojkom Markovića. Medjutim, gosti su zaigrali čvršće u odbani, efikasnije u napadu i već u 33. minutu stigli do najubedljivije prednosti – 36:42. To je bio signal za trenera domaće ekipe Sladaja Ivića da zatraži taj-aut. Usledio je period igre bez koševa, da bi mnotoniju razbio Stevović posle efektnog solo porodora. Jagodince je ponovo vratio u igru omaleni Djoković koji je efktno relizovao dva napada. Korisni Simić je iskoristio oba bacanja i izjednačio, a trojkom Djokovića Jagodina je ponovo povela – 49:46. Sjajni Stevović je sa dva trojke ponovo ratio goste na plus tri pred četvrtu odlučujuću donicu.

Na početku četvrte deonice sa dva zakucavanja Ilić je doveo Smederevce u vodjstvo 60:52. Reagovao je Sladjan Ilić, povrytnik u ekipu NikoalFilipović je polaganjem sanjio ali su gosti postigli novu trojku a Ivić iskoristi i poslednji taj-aut tačno 8 minuta pre kraja kda je rezuoltat bio 54:63. Filipović nije bio uspešan u šutu za tri, Mirković ispistio loptu pod košem protivnika iako je bio sam a posle još jednog nerealizovanog napada domaćih, Stevović je pogodio dvojku uz faul i sa još jednim košem doveo goste do prednosti od 12 koševa(54:66). Kada je Stojadinović pogodio triojku i povsio na plus 15(54:69), bilo jasno ko će se na kraju radovati.

Sledeće, 15. kolo: OKK Beograd – Jagodina petak, 30.01. Beograd, SC „Šumice“.