Animator fest od 18. do 22. septembra

0

Uoči 7. Animator Festa koji će se pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije i grada Jagodine, a u organizaciji Kulturnog centra „Svetozar Marković“ održati od 18. do 22.septembra, u subotu, 14.septembra u foajeu jagodinskog Kulturnog centra sa početkom u 19 časova biće potpisan sporazum između Državne budžetske organizacije za kulturu u Novosibirskoj oblasti „Novosibirskkikinovideoprokat“ i Kulturnog centra „Svetozar Marković“.

Sporazum se odnosi na razvitak, unapređenje i poboljšanje saradnje u oblasti multimedijskog stvaralaštva i vizuelne kulture za omladinu Rusije i Srbije, a sve u cilju širenja i jačanja međunarodne saradnje dveju zemalja u sferi dečije vizuelne kulture i umetnosti.

Tom prilikom biće održana i projekcija filmova 3.internacionalnog projekta animacije „Mult-Most“ iz Novosibirska u kojem su učestvovala deca iz Rusije, Srbije, i Italije. Ona su stvarala animirane filmove koji se bave istorijom kraja iz kojeg dolaze, praznicima, običajima ili gastronomijom. Jedan od filmova se bavi kulturom ispijanja čaja koji je u ruskoj tradiciji veoma važan, stoga smo ovaj program nazvali „Čajanka u 7“.

Projekciji filmova prisustvovaće Marija Lendova, direktor Državne budžetske ustanove za kulturu u Novosibirskoj oblasti „Novosibirskkinovideoprokat“, rukovodilac Međunarodnog animacionog projekta „Mult-Most“ i članica žirija ovogodišnjeg Animator Festa.

PROGRAM 7. FESTIVALA „ANIMATOR FEST“

Subota, 14. septembar
Foaje Kulturnog centra
Čajanka u 19.00 – Festival u gostima – Internacionalni program animacije Muljt most

Sreda, 18. septembar
Galerija Kulturnog centra Jagodina u 19.00
Otvaranje izložbe
Ilustracije/animacije
Autor: Iva Ćirić

Pozorišna sala Kulturnog centra u 19.30
• Otvaranje festivala
• Takmičarski program I kategorije – filmovi dece do 15 godina – 1. deo

Plato Kulturnog centra u 20.30
• Koncert grupe „Kvazartet“ i koktel dobrodošlice

Četvrtak, 19. septembar
09.00 – Radionica Otomani laboratorija
Roberto Paganeli i Andrea Martinjoni

16.00 – Pozorišna sala Kulturnog centra
• Takmičarski program I kategorije – filmovi dece do 15 godina – 2. deo

17.00 – Pozorišna sala Kulturnog centra
• Takmičarski program II kategorije – filmovi dece od 15 do 18 godina – 1. deo

Alternativni kulturni centar
• 19.00 – Otvaranje izložbe
„Smrt majke Jugovića“
Autor: Mihajlo Dragaš

• 20.00 – Takmičarski program III kategorije – filmovi za decu i mlade (profesionalna ostvarenja) – 1. Deo
• 22.00 – Muzički program u organizaciji AKCa – Konceret grupe „Džem od jagoda“

Petak, 20. septembar
11.00 – Radionica Otomani laboratorija
Roberto Paganeli i Andrea Martinjoni

10.00 – Pozorišna sala Kulturnog centra
• Takmičarski program I kategorije – filmovi dece do 15 godina – 3. Deo
• Takmičarski program II kategorije – filmovi dece od 15 do 18 godina – 2. Deo

16.00 – Foaje Kulturnog centra
• Radionica Flipmanija – Fakultet umetnosti u Nišu
Radionicu vode: Anita Krstić i Miljana Radenković

18.00 Pozorišna sala Kulturnog centra
– Takmičarski program III kategorije – filmovi za decu i mlade (profesionalna ostvarenja) – 2. Deo

19.00 – Plato Kulturnog centra
• Animacikl

Subota, 21. septembar

09 – 17.00 – Izlet (Manastir Manasija)

18.00 Foaje Kulturnog centra
– Pozorišna predstava „Tvrdoglavo slonče“
19.30 Pozorišna sala Kulturnog centra
– Svečano zatvaranje i dodela nagrada
21.00 Restoran Tigar
– Večera

Nedelja, 22. septembar
11.00 – Foaje Kulturnog centra
Konferencija za novinare
12.00 – Pozorišna sala Kulturnog centra
Projekcija nagrađenih filmova

POSTAVI ODGOVOR

Molimo vas unesite komentar
Molimo vas da unesete ime